Göz Muayene Sistemi

July 20, 2020

hakkında en son şirket haberleri Göz Muayene Sistemi

Bazen, insan vizyonunun üretim ihtiyacını karşılayamadığı veya çalışma ortamının insan için uygun olmadığı durumlarda, özellikle büyük ölçekli üretim sürecinde, üretimin doğruluğunu, verimliliğini ve otomasyonunu iyileştirmek için kameralı görme muayene sistemi uygulanır. Kullanılan.

Shenfa vision inspection system

Görsel inceleme sistemi, ölçüm ve yargılama yapmak için insan gözü yerine mekanik ekipman kullanmaktır.Diğer bir deyişle,Mekanik ekipmanın görsel görüntü ürünleri aracılığıyla yakalanan hedef, özel görüntü işleme sistemine iletilen görüntü sinyaline dönüştürülür.Piksel dağılımı, parlaklık, renk ve diğer bilgilere göre görüntü sistemi bu sinyalleri dijital sinyallere dönüştürür;görüntü sistemi, hedefin özelliklerini çıkarmak için bu sinyaller üzerinde çeşitli işlemler gerçekleştirir ve ardından, ayrımcılık sonuçlarına göre mekanik ekipmanın sahadaki karşılık gelen eylemlerini kontrol eder.

 

Kameralı denetim sistemleri (bazen makine görüş sistemleri olarak da adlandırılır), çeşitli endüstriyel ve üretim uygulamalarına kolaylık sağlamak için otomatikleştirilmiş görüntü tabanlı inceleme sağlar.

Görüntü sistemleri parçaları ölçebilir, parçaların doğru konumda olduğunu doğrulayabilir ve parçaların şeklini tanıyabilir.Ayrıca, görsel denetim sistemleri parçaları yüksek hızlarda ölçebilir ve sıralayabilir.

                  vision inspection system principle

Mekanik ekipmanın vizyon görüntüsü, bilgisayarla entegre üretimin temel teknolojisi olan bilgi entegrasyonunu gerçekleştirmek kolaydır.Mekanik ekipmanın görsel görüntü sistemi büyük miktarda bilgiyi hızlı bir şekilde elde edebildiğinden, otomatik olarak işlemek ve tasarım bilgileri ve işleme kontrol bilgileri ile entegre etmek kolaydır.Bu nedenle, modern otomatik üretim sürecinde, mekanik ekipmanın görsel görüntü sistemi, ürün konumlandırma, çalışma durumu izleme, bitmiş ürün denetimi ve kalite kontrol alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Mascara lipstick Vision positioning system

▲ Görsel konumlandırma sistemi (Maskara ve ruj tüpü)